ogrodowe

Metalowe i aluminiowe meble ogrodowe

Metalowe i aluminiowe meble ogrodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny ogród to nie tylko zadbany teren zielony, odpowiednio rozplanowana nasada drzew i kwiatów, ale także właściwie zaaranżowane miejsce do wypoczynku, którego nie można stworzyć bez odpowiednio dobranych mebli ogrodowych. 

Wśród dostępnych na rynku produktów można znaleźć między innymi te wykonane z drewna, rattanu, tworzyw sztucznych oraz metalu. Dziś jednak zajmiemy się wyłącznie ostatnimi z wymienionych. 

Dlaczego warto wybrać metalowe meble do ogrodu? 

Pierwszym i podstawowym argumentem przemawiającym za wyborem metalowych mebli do ogrodu jest ich trwałość i solidność, która gwarantuje możliwość ich użytkowania przez wiele lat bez najmniejszego szwanku. Meble wykonane bowiem z metalu lub aluminium są o wiele odporniejsze na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz ciężar niż chociażby ich drewniane odpowiedniki. Dlatego też są one polecanymi produktami dla wszystkich tych, którzy szukają mebli ogrodowych na wiele lat. 

leżak metalowy w ogrodzie
Photo by Engin Akyurt from Pixabay.com

Zalety i wady metalowych mebli ogrodowych

Oprócz tego meble ogrodowe wykonywane z aluminium lub metalu posiadają także wiele innych zalet, ale i także wad, których warto mieć świadomość przed podjęciem decyzji o ich zakupie. 

Zalety produktu 

Meble metalowe są odporne na powstawanie plam oraz blaknięcie pod wpływem działania długotrwałego promieniowania słonecznego. Najczęściej są one bowiem malowane proszkowo, przez co ich wykończenie prezentuje się perfekcyjnie przez wiele lat. Dodatkowo ze względu na ich ciężar nie trzeba się także obawiać tego, że zostaną one przywrócone na przykład przez dzieci w trakcie zabaw w ogrodzie lub podczas wichury. Ponadto metalowe meble kojarzone są przede wszystkim z elegancją, mogą być także wykonywane w różnych stylach i kolorach, dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem ich do aranżacji ogrodowej.

Wady produktu 

Z kolei wśród wad metalowych mebli ogrodowych należy wymienić przede wszystkim ciężar, który w przypadku ich stabilności jest zaletą, jednak jeśli chodzi o ich przenoszenie stanowi często nie lada problem, zwłaszcza w przypadku tych wykonanych z żeliwa lub stali. Dla wielu osób dyskredytującą cechą jest także uczucie chłodu w zimne dni i nagrzanie ich powierzchni podczas upałów. Chociaż z tym problemem można poradzić sobie w łatwy sposób, dobierając odpowiednie poduszki układane na siedziskach, jednak nie każdemu takie połączenie może się podobać. Do wad należy także zaliczyć cenę tego typu mebli, która ze względu na materiał bardzo często jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku mebli wykonanych na przykład z tworzywa sztucznego. Przy czym należy pamiętać, że w ich przypadku płaci się także za ich trwałość i jakość. 

>> Zobacz też: Ognisko w ogrodzie. Palenisko ogrodowe, ruszty i kociołki

Pomimo wszystkich wad i zalet meble ogrodowe z metalu posiadają jednak wciąż wielu zwolenników, którzy decydują się na ich wykorzystywanie w swoich aranżacjach na posesji wokół domu. 

Gdzie będą pasować tego typu meble? 

Pomimo tego, że meble ogrodowe większości osób kojarzą się z tarasami lub altankami, te wykonywane z metalu sprawdzą się także w innych lokacjach. Wszystko za sprawą tego, że większość z nich posiada możliwość poziomowania, dzięki temu mogą być ustawione nawet bezpośrednio na gruncie, na przykład w zagajniku lub przy oczku wodnym, gdzie stworzą świetne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Chcąc w efektowny sposób zaaranżować z ich wykorzystaniem ogród, najlepiej łączyć je z donicami i dodatkami utrzymanymi w podobnej stylistyce, zapewniającymi spójny efekt lub wręcz przeciwnie – z tymi wykonanymi z drewna, które będą z nimi świetnie kontrastować. 

Podsumowując, jeśli poszukujesz do swojego ogrodu trwałych, eleganckich i możliwych do ustawienia niemal w każdym miejscu mebli, najlepiej postaw na te wykonywane z metalu lub aluminium, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkową aranżację ogrodową i nie będą wymagały praktycznie żadnych prac pielęgnacyjnych. Dostępne są w wielu stylach i kolorach do wyboru, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie i swojego ogrodu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*