balkonowe

Meble na balkon. Jakie się sprawdzą?

Meble na balkon. Jakie się sprawdzą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble na balkon czy do ogrodu to zwykle duży dylemat, dlatego przed zakupem warto dokładnie przemyśleć, czego konkretnie potrzebujemy oraz co nam się podoba. Oto kilka propozycji, które z pewnością się sprawdzą!

Przestrzeń na balkonie dla sporej części mieszkańców miast jest często namiastką ogrodu bądź tarasu, gdzie możemy zjeść obiad, kolację, wypić poranną kawę lub poczytać wieczorem książkę. Dlatego warto postawić na meble solidne, praktyczne, ale też cieszące oko. Podstawowym kryterium jest tu jednak wygoda i wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

Podstawy

Zaaranżuj kącik relaksu. W tym celu sprawdzi się stolik i krzesła. Jeśli masz możliwość, może być to mała kanapa. Możliwości jest wiele. Do wyboru są meble z wikliny, rattanu, metalu, szkła, palet czy plastiku. Jeśli lubisz odpoczywać w ruchu, pomyśl o zakupie fotela podwieszanego bądź huśtawki, którą z pewnością pokochają dzieci. Modele typu kokon doskonale sprawdzą się na większych przestrzeniach z zadaszeniem. Kiedy chcesz zaoszczędzić przestrzeń postaw na meble składane, np. krzesła czy stolik, które rozłożysz, kiedy będziesz tego potrzebować.

Praktyczne i pożyteczne

Jeśli masz miejsce, pomyśl również o przydatnych meblach do przechowywania, w których będziesz mógł schować koc, poduszki czy akcesoria do pielęgnacji roślin balkonowych. W tym celu doskonale sprawdzą się kufry i skrzynie, które również mogą pełnić funkcję siedzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*