Warzywa i owoce

Jakie rośliny sadzić w kwietniu? Rośliny, kwiaty i warzywa

Jakie rośliny sadzić w kwietniu? Rośliny, kwiaty i warzywa
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kwiecień jest bardzo pracowitym miesiącem w ogrodzie. W tym czasie można sadzić drzewa i krzewy oraz wysiać do gruntu kwiaty, warzywa i zioła. Jakie rośliny można sadzić i siać w kwietniu?

Jakie rośliny można sadzić w kwietniu?

Druga połowa kwietnia jest ostatecznym terminem na sadzenie drzew i krzewów, ponieważ wtedy są największe szanse, że drzewko lub krzew się przyjmie. Kwiecień jest odpowiednią porą na sadzenie drzew pestkowych takich jak wiśnie, śliwki i morele. Przez cały kwiecień można sadzić w ogrodzie róże. Kwiecień jest ostatecznym terminem na sadzenie ozdobnych krzewów i drzew, w tym m.in. roślin wiecznie zielonych.

Koniec kwietnia jest również świetnym terminem na sadzenie cebul różnych odmian mieczyków i krokosmii. Jest to również odpowiednia pora do „obudzenia” begonii bulwiastej. Aby „obudzić” begonię ze stanu spoczynku, należy włożyć ją do pojemnika z wilgotnymi trocinami, nakryć flizeliną i pozostawić w ciepłym pomieszczeniu. W tym czasie warto begonię delikatnie zwilżać wodą. Gdy bulwy zaczną kiełkować, należy przesadzić je do doniczek i przykryć ziemią. Doniczki z kiełkującymi begoniami należy ustawić na słonecznym parapecie i regularnie podlewać.

Z początkiem kwietnia można sadzić do gruntu podkiełkowane sadzeniaki ziemniaków. To samo dotyczy chrzanu oraz rabarbaru.

Co należy siać w kwietniu?

W kwietniu jest najczęściej na tyle ciepło, że można wysiewać do gruntu nasiona. Wysiew do gruntu jest bezpieczniejszy niż hodowanie rozsad, a potem wysadzanie ich do gruntu. Jakie nasiona można wysiewać do gruntu?

Jakie warzywa można siać w kwietniu?

W pierwszej połowie kwietnia do gruntu należy wysiać wszystkie warzywa strączkowe, czyli bób, fasolę zwykłą, groch oraz warzywa korzeniowe: pietruszkę, pasternak. Można też sadzić do gruntu cebulę. W drugiej połowie kwietnia należy wysiać buraka ćwikłowego, kukurydzę cukrową, skorzonerę oraz pora. Przez cały kwiecień można wysiewać różne odmiany marchwi, koper ogrodowy, pietruszkę naciową, szpinak i rzodkiewkę.

Jakie kwiaty można siać w kwietniu?

W kwietniu do gruntu można wysiewać wiele gatunków kwiatów, czyli: aksamitkę, chaber, dziwaczek, godecję, nagietek, rezedę, smagliczkę, szkarłat, dimorfotekę, eszolcję, groszek pachnący, wielec. Pod koniec kwietnia można wysiać kwiaty takie jak: nachyłek, złocień i powój. Kwiecień jest miesiącem, w którym można wysiać w rozsadniku kwiaty takie jak: cynia, kosmos oraz aster chiński.

Jakie zioła można siać w kwietniu?

W kwietniu do gruntu można wysiewać zioła jednoroczne takie jak: cząber, majeranek i rumianek pospolity. W tym czasie można wysiać zioła wieloletnie tak jak: lubczyk ogrodowy, szałwia i mięta (wysiew z końcem kwietnia). Uprawa ziół z warzywami ma dobroczynny wpływ na ich wzrost.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*