Materiał Partnera
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Stół w ogrodzie to bardzo przydatny mebel. Jest niezastąpiony podczas grillowania z przyjaciółmi, odpoczynku z książką w upalny dzień czy zabaw z dziećmi na świeżym powietrzu. Gdy jednak chcemy oddawać się ogrodowemu relaksowi wieczorem, gdy słońce już zajdzie, należy zadbać o dodatkowe źródło światła.
By jednak dobrze wybrać lampki zewnętrzne stołowe, trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Pierwszą jest bez wątpienia sposób zasilania tego produktu. Ale równie istotna jest też jego moc, rozmiar czy barwa światła. W poniższym tekście znajdziesz te i inne porady, które sprawią, że lampa na stół ogrodowy będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.
Absolutnie pierwszym, czym musimy się zainteresować kupując powyższe artykuły, jest rodzaj ich zasilania. Niektóre z nich podłącza się tradycyjnie kablem do prądu. Jest to rozwiązanie wygodne, gdyż nie musimy dbać o ładowanie akumulatora czy wymianę baterii. Ale co w przypadku, gdy do gniazdka zasilającego jest dość daleko? Użycie kilku czy kilkunastu metrów kabla jest mało praktyczne.
W takiej sytuacji przychodzi z pomocą lampka stołowa na zewnątrz zasilana bateriami. Zazwyczaj są to najbardziej popularne baterie paluszki AA, ale zdarzają się także inne. Dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić ich typ. Inną odmianą jest oświetlenie stołu ogrodowego ładowane USB. Taki produkt znajdziesz w sklepie https://ardant.pl/zewnetrzne/lampy-do-ogrodu/. Wystarczy go podłączyć kablem do komputera lub też za pośrednictwem kostki bezpośrednio do gniazdka. Jedno ładowanie wystarcza zazwyczaj na kilka godzin pracy urządzenia.
Bardzo ciekawy typ to także lampka solarna na stół ogrodowy. To najmniej problematyczny produkt. Wystarczy go bowiem w ciągu dnia postawić w dobrze nasłonecznionym miejscu, a akumulator sam się naładuje. Wieczorem natomiast włączamy oświetlenie i cieszymy się nim przez bardzo długie godziny. Nie musimy nawet pamiętać o wyłączeniu sprzętu. Gdy się nocą on rozładuje – rano sam za darmo naładuje się ponownie.
Dla pełnego komfortu używania oświetlenia trzeba wiedzieć, jaką barwę światła należy w nim wybrać. Gdy wybierzemy oświetlenie ciepłe (2 500-3 500 K), wtedy będzie ono idealne do spokojnego relaksu. Nie doświetli ono mocno otoczenia, ale za to pomoże nam w wyciszeniu się. Oświetlenie neutralne (3 500-4 500 K) będzie idealne na imprezy i i podobne sytuacje. Jest ono bowiem najbardziej zbliżone do światła dziennego, a więc nasze oko jest do niego najbardziej przyzwyczajone. Światło zimne (5 500 K i więcej) w omawianych miejscach nie jest zalecane, gdyż jest zbyt rażące, męczące wzrok.
Co do rozmiaru – lampki na stolik zewnętrzny musimy dopasować do swoich indywidualnych preferencji oraz wielkości samego blatu. Nie ma tu żadnych odgórnych wskazań – wszystko dobierzmy indywidualnie tak, jak się nam podoba. Podobnie jest z mocą świecenia. Tu musimy się zastanowić jak mocne światło potrzebujemy, jak duży obszar chcemy oświetlić.
Ostatnią kwestią w omawianym temacie są funkcje dodatkowe produktów. Zewnętrzna lampka nocna z głośnikiem Bluetooth to bardzo popularne rozwiązanie 2 w 1. Dobrze rozjaśniają przestrzeń, a po połączeniu z telefonem cieszą ucho ulubionymi dźwiękami. Kolejna rzecz to ściemniacz, który pozwala dopasować natężenie światła do aktualnych potrzeb. Poza tym przydatny jest także wygodny uchwyt u góry lampki, z którego pomocą łatwej przeniesiemy problem w wybrane miejsce czy nawet zawiesimy oświetlenie na drzewie.